Nemocnice v Českém Těšíně prochází rekonstrukcí

V Českotěšínské nemocnici začaly rozsáhlé stavební úpravy. Rekonstrukce čeká jednotku intenzivní péče, opraví se také fasády. Na chod nemocnice by práce neměly mít vliv. Opravné práce na nemocnici za téměř deset milionů korun mají skončit letos v říjnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českotěšínská nemocnice | Foto: Euromednet

Opravy českotěšínské nemocnice platí její vlastník, společnost Euromednet. V těchto dnech modernizuje jednotku intenzivní péče. "Důvodem rekontrukce jednotky intenzivní péče je nevyhovující pracovní prostředí a také zastaralé přístrojové vybavení pracoviště. Technologii a přístrojové vybavení v hodnotě čtyř a půl milionů korun a stavební úpravy včetně rekonstrukce interiéru za jeden a půl milionu korun bude hradit nemocnice z vlastních zdrojů," říká mluvčí firmy Simona Součková.

Součástí stavebních prací v nemocnici je i oprava fasád. Ty už byly v žalostném stavu a město jako majitel budov vyčlenil na jejich renovaci více jak tři miliony korun. "Investice do opravy fasády objektu hlavní budovy nemocnice byly zvoleny a odsouhlaseny proto, že celý areál a majetek budov zůstal v majetku města. Je to akce plánovaná," doplňuje místostarosta Vít Slováček.

Veškeré práce se snažíme dělat tak, aby neomezovaly pacienty, pokračuje Součková. "Kvůli bezpečnosti nemocných i zaměstnanců omezí nemocnice vjezd osobních aut do areálu. Provoz nemocnice může také rušit zvýšená prašnost a hluk, které budou s největší pravděpodobností stavební práce provázet."

Marcela Hladká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme