Nemocnice v Karlových Varech čeká na výsledky testů

V nemocnici v Karlových Varech leží 55letý muž s podezřením na prasečí chřipku. Byl přijat na oddělení ARO s těžkým zápalem plic a první vyšetření ukazují na virus H1N1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice v Karlových Varech | Zdroj: ČTK

Karlovarská krajská nemocnice přijala pacienta už v pátek. Podle mluvčí zdravotnického zařízení Zdenky Markové se jeho stav zlepšuje Stále však zůstává napojen na přístrojovou plicní ventilaci.

Výsledky testů, které by měly potvrdit virus H1N1, budou lékaři ARO znát v pondělí. Na oddělení platí zvláštní režim a infikovaní pacienti jsou přísně odděleni od ostatních nemocných.

"Personál je poučen, že má být pozorný ke všem příznakům, které by mohly signalizovat napadení virem H1N1. Navíc jsou všichni kryti lékem tamiflu," dodala Marková.

Pokud národní referenční laboratoř potvrdí podezření na virus H1N1, byl by to už třetí případ v karlovarské nemocnici. Stav druhého pacienta, který tam leží od počátku minulého týdne, stagnuje.

První obětí prasečí chřipky v Česku se stala mladá žena, která v krajské nemocnici zemřela minulý čtvrtek.

Milan Kopp, Dana Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme