Nemocnice v Motole testovala svou připravenost na teroristický útok

Nemocnice v pražském Motole se dnes stala dějištěm simulovaného teroristického útoku. Zásah proti teroristům v budově nově postavené dětské nemocnice dopoledne nacvičovala policejní jednotka rychlého nasazení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nácvik osvobození rukojmí ve FN Motol ve spolupráci s protiteroristickou jednotkou Policie ČR | Foto: Filip Jandourek

V 9 hodin a 40 minut se na nedávno otevřený heliport na střeše motolské nemocnice snesli z vrtulníků členové URNA; dvě helikoptéry přiletěly celkem čtyřikrát. Policisté potom tiše sešli několik pater až k urgentnímu příjmu.

Podle scénáře tam rodina hledala lékaře, který neúspěšně operoval srdce jejich dcery, a zajali rukojmí. Nácviku se dobrovolně účastnilo několik desítek zaměstnanců Motola.

Po zuby ozbrojená jednotka rychlého nasazení, se samopaly, neprůstřelnými vestami a štíty, potom vtrhla na příjem. Bylo slyšet výkřiky, policisté postupně zajišťovali rukojmí i teroristy. Po několika desítkách minut teroristy vyvedli s pouty a kuklami na hlavách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nácvik protiteroristického zásahu v motolské nemocnici sledoval reportér Petr Kořínek

Jedna z rukojmích našemu reportérovi později řekla, že měla v roli chránit identitu hledaného lékaře, a proto domnělým teroristům namluvila, že jde jenom o údržbáře. Cvičení skončilo okolo 11. hodiny tam, kde začalo, tedy na střeše heliportu.

Motolská nemocnice se rozhodla svou bezpečnost otestovat proto, že potřebovala dostát standardům kvality a bezpečnosti, na které dohlíží spojená akreditační komise. Nová budova je zatím prázdná a navíc velmi členitá, pro zkoušku takovéto situace je tedy ideální.

Petr Kořínek, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme