Nemocnice v Plané bude měsíc mimo provoz, nemá lékaře

Ode dneška až do konce prázdnin bude uzavřena okresní nemocnice v Plané na Tachovsku. Je to první zdravotnické zařízení tohoto druhu v České republice, které se ocitlo na pokraji krachu. Nemocnici chybí lékařský personál a dodavatelům dluží asi 50 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

Jak zjistil plzeňský zpravodaj Českého rozhlasu Lubomír Smatana, nemocnice by do plného stavu potřebovala přijmout 16 lékařů. Její ředitel Kamil Kosturik proto vyhlásil nucenou měsíční dovolenou. Pacienti už nemocnici opustili, zachována je pouze ambulantní péče. Akutní případy bude vozit záchranka do ostatních zařízení v kraji, hlavně do Fakultní nemocnice v Plzni. Její ředitelka toto opatření přivítala a pacienty z Tachovska ráda přijme - přinášejí totiž peníze.

Takové řešení ale vede k úvahám, že další provoz nemocnice v Plané ztratí smysl a tamní operační sály zůstanou uzavřené už navždy. Před několika lety přitom jejich vybudování stálo 360 milionů korun.

O situaci fakultních nemocnic bude dnes diskutovat ministryně zdravotnictví Marie Součková s ředitele těchto nemocnic. Podle šéfa královéhradecké nemocnice Leoše Hegra je cílem setkání diskuse o některých důležitých problémech, se kterými se nové vedení resortu postupně seznamuje.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme