Nemocnice v Plané svou budoucnost dobře nevidí

Nemocnice v Plané krachuje - příčinou je více než stomiliónový dluh. Ředitel Kamil Kosturik už oslovil tři zájemce o provozování tohoto zdravotnického zařízení. Přesto stále klesá naděje, že by klinika udržela několik oddělení, která zatím v omezené míře fungují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ordinace | Foto: Eva Kačánová

Podle katastrofického scénáře z počátku tohoto týdne lůžkové interní oddělení přestává přijímat nové pacienty. "Tak abychom byli schopni do kocne příštího týdne, pokud bude nutné, to vyprázdnit." Kamila Kosturika těší jen to, že do soutěže se kromě dvou známých účastníků, tedy Fakultní nemocnice v Plzni a jedné soukromé firmy, předběžně přihlásil i další zájemce: "Státní nemocnice taky tady z kraje."

Šance na to, že se nemocnice udrží v chodu déle než deset dní, je podle ředitele stále nižší. Stejný názor má i krajský radní pro zdravotnictví Jaroslav Kadlec. Nevylučuje, že hejtmanství převezme po novém roce prakticky už neexistující tzařízení. "Vlastně objekt, který sice bude vybavený, ale bez personálu. I to se může stát, a to už pak nebude o diskuzi zavírání nemocnice, protože už prostě bude zavřená."

Markéta Kaclová, Martin Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme