V Nemyčevsi střílel muž na dvoře domu a nepřestal ani po příjezdu policie. Nakonec pro něj letěl vrtulník

Zásahová jednotka postřelila 34letého muže v Nemyčevsi na Jičínsku. Do obce přijela v pondělí v podvečer na upozornění po střelbě. Když objevila muže s pistolí, nereagoval na její výzvy. Naopak na policisty namířil, a ti vzápětí použili služební zbraně. Muž skončil těžce zraněný v nemocnici.

Nemyčeves Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(Ilustrační foto) | Foto: Martin Pařízek, Ondřej Vaňura | Zdroj: Český rozhlas

„Prvotní informace byla, že střelba se ozývá z lesa. Na místo okamžitě vyrazila policejní hlídka, která zjistila, že se střílí přímo v obci na dvoře jednoho z rodinných domů,“ uvedla mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová.

Hlídka na místě vyčkala do příjezdu zásahové policie, poté se teprve policie rozhodla zasáhnout. „Střílející muž na výzvy policistů nereagoval, stále střílel, a když namířil na policisty, ti okamžitě použili služební zbraň a muže zasáhli. Čtyřiatřicetiletého těžce zraněného muže vrtulník transportoval do hradecké fakultní nemocnice,“ řekla mluvčí policie.

Při zásahu nebyl nikdo z policistů zraněn a zasažen nebyl ani nikdo z lidí v obci. Případem se bude zabývat i Generální inspekce bezpečnostních sborů.

cen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme