Není to moje prohra, je to prohra správné věci, tvrdí primátor Svoboda

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) nepovažuje výsledek včerejšího jednání klubu zastupitelů této strany za svou prohru. Klub primátora nepodpořil ve sporu o odvolaného ředitele pražského dopravního podniku Vladimíra Liche a souhlasil s vypsáním výběrového řízení na ředitele nového. Navíc do dozorčí rady podniku poslal Svobodova náměstka pro dopravu Josefa Noska, s nímž má primátor už několik měsíců neshody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grémium pražské ODS, Bohuslav Svoboda | Foto: Filip Jandourek

„Není to moje prohra, ona je to prohra správné věci, protože bezesporu ředitel Lich byl schopný manažer,“ komentoval Bohuslav Svoboda výsledek jednání zastupitelů za ODS a pokračoval:

„Bezesporu ten krok, který byl udělán, skutečně jde do rukou těm, kteří stojí proti tomu, aby prostředí v Praze bylo transparentní, průhledné, aby všechny toky peněz směřovaly ku prospěchu Prahy, a ne ku prospěchu jednotlivců. To je krok, který skutečně je krokem velmi nešťastným,“ řekl pražský primátor ve Světě o osmé.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci kolem PDD mluvil ve Světě o osmé primátor Prahy Bohuslav Svoboda

O svém pohledu na věc ale Svoboda včera přesvědčil jen asi třetinu zastupitelů za ODS. Svého náměstka pro dopravu Josefa Noska, který má nově usednout v dozorčí radě dopravního podniku, primátor nepovažuje za odborníka v oblasti dopravy.

„Já jsem přesvědčen o tom, že Josef Nosek je spolu s panem Nouzou jedním z těch, kteří stojí za současnou situací, a jsem přesvědčen, že to je člověk, který není dobrým člověkem na post v řízení dopravního podniku,“ poznamenal Svoboda s tím, že se tuto situaci bude snažit řešit.

„O pozici pana Josefa Noska budu s ODS intenzivně jednat,“ zdůraznil primátor. Na otázku, jestli bude navrhovat Noskovo odvolání, ale jednoznačně neodpověděl.

Nosek ve vedení firmy seděl už v letech, kdy jí vévodil systém pochybných zakázek. Právě s těmi se odvolaný ředitel Lich chtěl rozloučit a na pachatele údajných machinací podal trestní oznámení.

Přes porážku, kterou na včerejším jednání klubu zastupitelů ODS utrpěl, Svoboda neuvažuje o tom, že by svoji funkci dal k dispozici.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dopady sporu o pražský dopravní podnik na politiku rozebral v Ozvěnách dne komentátor Petr Nováček

„V žádném případě. Jsem přesvědčen, že když jsem začal nějaký boj, když jsem začal v čele ODS pracovat k tomu, aby tato strana byla opět úspěšnou demokratickou pravicovou stranou, je mojí povinností v této práci pokračovat, i když to přináší celou řadu problémů a nepříjemností mně osobně,“ konstatoval primátor Prahy.

Mlčení Nečase

Skutečnost, že primátor nezískal na svou stranu 11 zastupitelů z 18, podle komentátora Radiožurnálu Petra Nováčka signalizuje, že v pražské ODS ztrácí podporu. Za zvláštní pak komentátor považuje nynější mlčení Petra Nečase, který se Svobodou až dosud ’držel‘.

„Je před kongresem občanských demokratů, pan premiér a předseda ODS Nečas zahájil velkou očistu ODS, která ovšem v Praze narážela na největší potíže. To, jestli se teď zasekl souboj s kmotry na pražské radnici - tak by se také dalo interpretovat to, co se děje - tak to znamená, že i Nečasova situace se komplikuje,“ poznamenal Nováček Ozvěnách dne.

Tomáš Pavlíček, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme