Neohlášená technoparty na Zlínsku bez větších problémů

Nepovolená technopárty u Lešné na Zlínsku byla ukončena po desáté hodině dopoledne. Radiožurnál o tom informovala mluvčí zlínského magistrátu Dana Daňová. V lomu nadaleko Lešné bylo vše až do ranních hodin vše bez problémů, ale ráno kolem sedmé hodiny si několik místních obyvatel stěžovalo na zvýšenou intenzitu hluku. Původně měla technoparty proběhnout v Lukovečku nedaleko Zlína. Tamní starosta však pořadatele vyhnal. Akce se proto asi přesunula do Lešné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Zhruba kolem desáté hodiny dopoledne se městské policii ve spolupráci se státní a za přítomnosti primátora Zlínka Zdeňka Dostála podařilo neohlášenou, tedy protizákonnou technoparty ukončit. Její účastníci byli většinou naloženi do autobusů a aut a byli odvezeni mimo areál zoologické zahrady Lešná. V tuto chvíli tam pouze 40 účastníků té akce uklízí."

Ještě v sobotu večer to vypadalo, že se akce patrně neuskuteční. Policie totiž monitorovala obci Lukoveček na Zlínsku, kde se ale žádní účastníci nesjížděli. "Organizátoři několikrát porušili zákaz vjezdu, policisté jim proto na místě udělili blokovou pokutu," uvedl mluvčí. To prý organizátory odradilo natolik, že od pořádání akce upustili. Jak Mitáček již dříve potvrdil, oficiálně o pořádání této akce nikdo nezažádal, tudíž by byla nepovolená.

Informace o pořádání technoparty se objevila přibližně před týdnem na internetu. Podle informací neznámého člověka na mobilním telefonu, jehož číslo bylo na internetových stránkách zveřejněno, údajně mělo jít o akci menšího rozsahu spíše soukromého rázu. Očekávalo se maximálně dvě stě lidí.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Martin Hromádka, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme