Neomluvitelný za každých okolností. Čeští politici odsoudili teroristický útok v Krasnogorsku

Teroristický útok je strašný a hrůzný, ať k němu dojde kdekoliv, uvedl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) k páteční tragické události v Krasnogorsku u Moskvy. Skupina ozbrojenců tam střílela večer v koncertní síni, útok si podle aktuálních údajů vyžádal již 115 obětí. Premiér Petr Fiala (ODS) sdílel na síti X noční vyjádření českého ministerstva zahraničí, které útok odsoudilo.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Teroristický útok je strašný a hrůzný, ať k němu dojde kdekoliv. Upřímnou soustrast rodinám všech obětí v Moskvě,“ napsal Vystrčil na sociální síti X.

Počet obětí kvůli útoku u Moskvy stoupl na 133. Bezpečnostní složky zadržely jedenáct lidí

Číst článek

Ministerstvo zahraničí v pátek před půlnocí uvedlo, že Česko teroristický útok odsuzuje a útok na civilní obyvatelstvo je nepřijatelný. Vyjádřilo soustrast rodinám obětí. Příspěvek dnes sdílel na svém profilu na síti X ministerský předseda. Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) v pátek večer na síti X napsal, že teroristický útok na bezbranné civilisty je neomluvitelný za každých okolností.

Ředitel ruské tajné služby FSB Alexandr Bortnikov informoval prezidenta Vladimira Putina o zadržení 11 lidí, včetně čtyř přímých podezřelých z účasti na pátečním teroristickém útoku. FSB podle médií tvrdí, že podezřelí z pátečního útoku v Krasnogorsku u Moskvy měli údajně kontakty na ukrajinské straně. Kyjev už v pátek odmítl, že by měl s útokem na koncertní síň cokoliv společného.

K útoku se už v pátek přihlásila teroristická organizace Islámský stát. O autenticitě jejího vyjádření na sociálních sítích ale panují pochyby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme