Neonacisté o hodinu odložili pochod Plzní

Pod policejním dohledem mají odpoledne Plzní procházet stovky neonacistů a očekávají se střety mezi nimi a jejich odpůrci. Kvůli ztížené dopravě do města odložili organizátoři začátek akce na 15. hodinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zakrývání výloh | Zdroj: ČTK

Městská i státní policie v Plzni má pohotovost. Na dnešní pochod neonacistů přijede podle odhadů až 400 příznivců radikální pravice. Před Velkou synagogou se pak i přes zákaz zřejmě sejdou anarchisté spolu s desítkami lidí, kteří přijdou podpořit výzvy občanských iniciativ k vyjádření odporu proti pochodu.

Redaktor Jan Dvořák proto návštěvu západočeské metropole nedoporučuje. Pokud ale do Plzně z jakéhokoli důvodu musíte, vyhněte se ulicím Husova, Klatovská, Prešovská a Divadelní. Také Náměstí Republiky, Náměstí Emila Škody a prostoru kolem Centrálního autobusového nádraží a Velké synagogy. Těmito místy mají neonacisté projít.

Příznivci neonacistů se měli na Centrálním autobusovém nádraží v Plzni ve 14 hodin. Protože počasí zkomplikovalo dopravu do města, je začátek odložen na 15.hodinu. Po projevech vyjdou na účastníci pochod a skončí na Náměstí Republiky, kde má také zaznít několik projevů. Okolo 16:30 by se měli vrátit na nádraží u Náměstí Emila Škody.

Dopoledne byl v Plzni klid

Policie nehlásila dopoledne žádné skupiny pravicových extremistů, ani konflikty. Na všech hlavních ulicích v centru stojí policejní hlídky, z ulic na trase pochodu zmizela zaparkovaná auta. Lidé se ale zřejmě neobávají radikálů tolik jako 19. ledna, kdy se měl pochod uskutečnit původně.

Obchodníci nezabednili své krámy, v uličkách okolo centrálního náměstí parkuje na rozdíl od ledna hodně vozů. Dopoledne zasáhla město silná vichřice a lidé předpokládají, že extremistů proto nepřijede do Plzně tolik.

O včerejších přípravách města se více se dočtete ZDE.

Milan Kopp, Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme