Hackerský útok na web Neovlivní pokračuje, stránky jsou opět mimo provoz

Server Neovliní.cz vyřadili v době konání prezidentských voleb z provozu hackeři | Foto: Neovlivni.cz | Zdroj: Repro iROZHLAS.cz

I v druhý den prezidentských voleb pokračuje hackerský útok na web Neovlivni.cz, server o tom informoval na twitteru. Stránky byly mimo provoz i v pátek. Šéfredaktorka Sabina Slonková v pátek serveru iROZHLAS.cz sdělila, že vylučuje technickou závadu. Stránky se podle ní musí načíst ze zálohy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo webu se v pátek odpoledne a znovu i od sobotního rána zobrazuje chybová stránka s nápisem „403 Forbidden – Zakázáno“.

V pátek před půl pátou odpoledne se provoz webu podařilo obnovit, v sobotu krátce po deváté hodině dopoledne pak Neovlivní informovali na twitteru o dalším výpadku.

„Opakovaný vtip. Po včerejším útoku jsou stránky Neovlivní.cz dnes opětovně nedostupné. Opětovně na tom pracujeme. Čtenářům se omlouváme, po vinících pátráme. Děkujeme za trpělivost,“ uvádí vzkaz šéfredaktorky Sabiny Slonkové.

„Podle našich IT odborníků šlo jednoznačně o útok, vylučují technickou chybu,“ uvedla už v pátek pro sever iROZHLAS.cz Slonková.

Neovlivní.cz založila Slonková v roce 2015, nedlouho po svém odchodu z vedení Mladé fronty Dnes. Má přinášet informace o vlivných lidech v Česku a rozkrývat, jak fungují vazby mezi nimi. Slonková také přispívá do Televize Seznam, která v pátek začala vysílat.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme