Nepovedený odstřel zasypal v Domažlicích domky kamením

Podruhé během jediného týdne se někteří obyvatelé Domažlic ocitli uprostřed spršky kamení. Balvany ze skály, odstřelované kvůli stavbě v areálu tamní nemocnice, poničily v okolí střechy a fasády domků. Dnešní kontroly prokázaly jednoznačnou chybu střelmistra, který použil příliš mnoho trhaviny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

balvany | Foto: Město Ostrava

První zásah dostaly domky v okolí staveniště před týdnem. "Najednou začaly létat kameny, byly jsme z toho všichni vyplašený. Vzala jsem telefon a zavolala městskou polici, přijel inspektor, celou věc sepsal s tím, že ji prověří. To bylo ve středu," popisuje dramatické chvíle obyvatelka jednoho ze zasažených domků.

Místo toho však následoval další, ještě nepovedenější výbuch. Do zahrady dokonce přistál pětatřiceticentimetrový balvan. "Všichni jsme vylezli ven a začali jsme se klepat," líčí místní žena. Poté, co se lidé vzpamatovali z šoku, přišel čas obhlédnout újmy na majetku. Tato žena například odhaduje opravu poničené fasády na 40 tisíc korun. Způsobené škody slíbila příslušná stavební firma zaplatit.

Lidé zatím marně chtějí po firmě informace o dalších plánovaných odstřelech, aby se měli čas schovat a neopakovalo se minulé leknutí. "Žádnou informaci jsme nedostali, žádný zvukový signál předem, vůbec nic," stěžuje si obyvatelka.

Martin Sobotka, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme