Nepovolená technoparty na Frýdlantsku skončila

Obyvatelé osady Andělka na Frýdlantsku se konečně v klidu vyspí. Nepovolená obří technoparty Czechtek 2002 skončila. 12 tisíc tanečníků postupně odjelo a na místě zůstává jen několik desítek dobrovolníků, kteří po sobě uklízejí tuny odpadků. Jak zjistil liberecký redaktor Jiří Svoboda, který technoparty od minulého pátku nepřetržitě sleduje, Andělka ji nakonec přežila bez větších potíží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technoparty skončila | Foto: Radek Petrášek

Ohlušující decibely nepovolené technoparty dnes utichly. Místostarosta Višňové Dan Ramzer Radiožurnálu potvrdil, že nečekaná obří akce nezanechala na místních obyvatelích žádné vážnější následky. "Mluvil jsem s hodně občany přímo v Andělce a říkali, že na ně to žádný velký dopad nemělo, několik lidí si jen stěžovalo, že pár nenechavců vzalo útokem jejich zahrádky a odnesli si nějaké kytičky a zeleninu, nebo něco polámali někde, ale to byly spíš takové ojedinělé excesy."

Přestože technoparty proběhla v klidu a její účastníci po sobě teď uklízejí, místostarosta doufá, že něco podobného se v jejich obci už nikdy neodehraje. "Co můžeme udělat na úrovni obce - vydat vyhlášku o shromažďování osob na území obce a jaká pravidla přitom musí splňovat, ale pokud to někdo udělá pod hlavičkou oslavy narozenin na soukromém pozemku, tak jsme více méně proti tomu bezmocní i v rámci té vyhlášky."

Místostarosta Višňové Dan Ramzer si myslí, že by podmínky pro pořádání podobných obřích akcí měli legislativně vymezit zákonodárci. "Já si myslím, že parlament se tím pravděpodobně po letošku bude zabývat."

Marika Táborská, Jiří Svoboda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme