Nepravomocně odsouzení v kauze Rath obdrží písemně rozsudek. Zváží odvolání

Devět nepravomocně odsouzených lidí v první větvi kauzy Rath dostane příští týden odůvodnění rozsudku. Odvolání proti verdiktu, který vynesl soudce Robert Pacovský letos v dubnu, tak budou muset zvážit například manželé Kottovi nebo spolupracující obviněná Ivana Salačová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatelka Ivana Salačová u Krajského soudu v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Ti, kteří se proti němu ještě neodvolali, tak budou moci učinit nejpozději do osmi dnů od jeho doručení. Další procesní postup bude pak záviset na tom, zda budou odvolání podána i zdůvodněna,“ řekla mluvčí Krajského soudu v Praze Zuzana Steinerová.

Obsílku dostanou například manželé Kottovi, které soud poslal do vězení na 7,5 roku. Jejich advokát Tomáš Sokol odvolání nevylučuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Postoje nepravomocně odsouzených v první větvi kauzy Rath k případnému odvolání shrnul Jaroslav Gavenda

„Celkem logicky se to nabízí, ale není korektní takhle hauzírovat dopředu. S klienty jsem nemluvil, to znamená, že by to nebylo slušné,“ prohlásil.

Odvolání může teoreticky podat také Ivana Salačová, která díky tomu, že spolupracovala při vyšetřování, odešla od soudu s podmínkou a milionovým peněžitým trestem.

Vypadá to ale, že je s verdiktem spokojená.

„My jsme s klientkou dohodnuti tak, že předběžně je připravena rozsudek přijmou. Definitivní stanovisko si ale vyhradila až podle písemného znění, které bude poměrně dlouhé a bude potřeba to prostudovat,“ upřesnil advokát Salačové Vojtěch Veverka.

Samotný Rath dostane písemné odůvodnění později. Aktuálně Radiožurnálu napsal SMS zprávu, že požádal o policejní ochranku kvůli tomu, že se bojí o zdraví. Policejní prezidium informaci nechce komentovat.

Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme