Nesehnutí protestovalo proti výstavbě supermarketu

Ekologické hnutí Nesehnutí dnes uspořádalo na náměstí v Chrudimi protestní proti akci proti výstavbě nového supermarketu. Chrudimská městská rada totiž obešla vůli městského zastupitelstva a rozhodla se zamítnutý prodej pozemku obejít jeho pronájmem na dobu 60 let. Občané ale o potřebnosti dalšího obchodního centra pochybují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

supermarket | Foto: Bohouš Tečka

Argumentují i možností narušení plynulosti dopravy ve městě. Rada i přesto podle místostarosty Chrudimi Jaroslava Trávníčka na svém rozhodnutí trvá: "Chceme, aby tam bylo urbanicky slušné centrum, aby to městu přineslo samozřejmě mnoho výhod, také peníze, samozřejmě. Za ty pozemky tenkrát nabídli 3 milióny korun, ale to nám nesmíte vyčítat, protože radnice peníze taky potřebuje, to musíte uznat."

Aktivisté už ale získali 110 ze 150 podpisů potřebných k tomu, aby mohlo být vyvoláno hlasování zastupitelstva o důvěře městské radě. V případě že nutný počet podpisů dostanou tak radním z Chrudimi reálně hrozí odvolání z funkcí.

Markéta Kaclová, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme