Nespokojení dovozci aut zastavili provoz na hranici

Blokáda dovozců ojetých aut dnes uzavřela na téměř sedm hodin hraničním přechodu Hora svatého Šebestiána na Chomutovsku. Protestovali proti opatření celníků, kteří odmítají pouštět z Německa na území republiky ojeté osobní vozy starší osmi let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

blokáda dovozců aut | Foto: Ivan Babej

Hraniční přechod obsadilo už dopoledne zhruba padesát dovozců osobních automobilů, protože jim celníci ráno zakázali převézt do České republiky ojeté vozy starší osmi let. Ústečtí celníci totiž začali podle svého mluvčího důsledně naplňovat ustanovení zákona o dovozu odpadu.

Celý den pak stály na obou stranách hranice kolony kamiónů. Teprve po příjezdu místopředsedy Svazu drobných dovozců ojetých automobilů Karla Císaře a policie byla blokáda krátce před šestnáctou hodinou ukončena.

Podle předsedy Svazu drobných dovozců a opravářů automobilů Jana Slawische nešlo o krok sdružení, ale skupinky jednotlivců. Dodal, že jednal se zástupci ministerstva životního prostředí, kteří uvedli, že dosud žádný metodický pokyn pro jednotný postup celníků při kontrole dovážených vozů nevydali. V případě hraničních přechodů s Německem, které odmítají starší vozy do země pouštět, jde podle něj o rozhodnutí jednotlivých celních ředitelství.

Podle posledních informací generální ředitelství cel už rozeslalo pokyn na všechny hraniční přechody, kterými zrušil všechna nařízení a metodické pokyny, podle kterých ráno celníci zabránili dovozu ojetých automobilů. "Dovoz vozidel bude pokračovat tak jako v loňském roce, to znamená, že se bude dodržovat zákon číslo 158 a drobní dovozci nebudou šikanováni," tvrdí místopředseda Císař.

Jarmila Kubíková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme