Neštěstí v Dole Lazy na Karvinsku

Na Karvinsku došlo k dalšímu důlnímu neštěstí. Uvolněné kameny zavalily horníky, kteří pracovali v podzemí. Na místě neštěstí se v tu dobu nacházelo dvacet devět lidí. Více než polovina z nich musela být hospitalizována v okolních nemocnicích. Jeden muž nepřežil, další je vážně zraněn a vrtulník ho dopravil do ostravské fakultní nemocnice s poliklinikou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

těžní věž | Foto: Hornické muzeum Příbram

Podle mluvčího Ostravsko-karvinských dolů Radka Chalupy se třem dalším horníkům podařilo po závalu ihned dostat na povrch a vyvázli bez zranění. Po jejich kolezích ale záchranáři pátrali několik hodin.

Mluvčího Fakultní nemocnice s poliklinikou v Ostravě-Porubě Štěpán Neuwirth později uvedl, že se zraněný horník podrobil několikahodinové operaci. Lékaři jeho stav označili za vážný. Nyní leží na jednotce intenzívní péče.

Přehrát

00:00 / 00:00

Š. Neuwirth: Horníci v nemocnici

Podle báňského záchranného úřadu zával zavinil důlní otřes, který se nedal předvídat. Uvolněná hornina zavalila čtyřicetimetrový úsek chodby. Neštěstí vyšetřuje zvláštní komise, ve které jsou pracovníci báňského úřadu Ostrava, lidé z vedení dolu i odboráři.

V podzemí OKD letos zemřeli už čtyři horníci.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme