Netolický končí v dozorčí radě České pošty. Že ho Hamáček odvolal, zjistil od jihočeského hejtmana

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odvolal svého stranického kolegu a pardubického hejtmana Martina Netolického z dozorčí rady České pošty. Informaci serveru Info.cz potvrdila mluvčí resortu vnitra Hana Malá. Na místo Netolického podle ní ministerstvo navrhlo předsedu Asociace krajů Martina Kubu (ODS). Ten bude post zastávat do podzimních voleb

Praha (Aktualizováno: 16:09 7. 5. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický z ČSSD

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický z ČSSD | Foto: Jana Přinosilová | Zdroj: Český rozhlas

„Můžeme potvrdit, že ministr vnitra Jan Hamáček odvolal Martina Netolického z dozorčí rady České pošty. Místo je podle interních pravidel určeno pro zástupce Asociace krajů. Z toho důvodu ministerstvo vnitra navrhlo na člena dozorčí rady předsedu Asociace krajů Martina Kubu,“ uvedla pro server Info.cz Malá.

Netolický: S Hamáčkem jsme si potvrdili, že je pravda, co zaznělo, nehovořili jsme ale na téma Vrbětice

Číst článek

„Zakladatel České pošty, to znamená ministerstvo vnitra, odvolal Martina Netolického z dozorčí rady České pošty,“ řekl pak Radiožurnálu mluvčí pošty Matyáš Vitík. 

Netolický se o svém odvolání dozvěděl právě od hejtmana Kuby. Podle Netolického je možné, že jeho odvolání souvisí s událostmi posledních dní.

„Snažil jsem se telefonovat panu ministrovi, abych mu alespoň poděkoval za spolupráci, nicméně mi neodpověděl. Ale každopádně nejsem zahořklý, že bych někomu něco vyčítal, to v žádném případě. Je to asi kontext těch posledních dní,“ řekl Radiožurnálu.

Dozorčí rada má nyní 14 členů – deset jmenuje vnitro, zbylé zaměstnanci.

Server Seznam Zprávy v úterý informoval, že podle jeho zdrojů chtěl Hamáček s Ruskem vyměnit milion vakcín Sputnik V a uspořádání rusko-amerického summitu v Praze za zamlčení kauzy Vrbětice.

Zachráním ČSSD, přivezu milion Sputniků, chlubil se podle hejtmana Netolického ministr Hamáček

Číst článek

Po kritice zveřejnil server ve čtvrtek vyjádření Netolického, který s Hamáčkem o plánu hovořil. Souvislost plánu s Vrběticemi ale hejtman nepotvrdil. „Tu konstrukci výměnného obchodu nebo něco podobného, to já jsem neslyšel. To mi fakt neříkal,“ uvedl.

„Ale jestli se tam něco odehrávalo, tak to se pravděpodobně dělo až na odpoledních schůzkách. A k tomu se nemůžu vůbec vyjadřovat,“ řekl v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz.

Hamáček odmítá, že chtěl kauzu Vrbětice vyměnit za vakcínu a summit, a na autory článku podá trestní oznámení. V dalším sporu chce u civilního soudu žádat deset milionů korun po vydavateli. V případě úspěchu je plánuje věnovat nadaci policistů a hasičů.

Podle českých bezpečnostních složek jsou z útoku ve Vrběticích důvodně podezřelí agenti ruských tajných služeb.

Lucie Pávová, Eliška Radinová, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme