Neúspěšné setkání Rady ČT a jejích kritiků

Neúspěchem skončilo odpolední setkání členů Rady České televize se zástupci části odborné veřejnosti, která je nespokojena s postupem radních při odvolání televizního ředitele Dušana Chmelíčka a vybíráním jeho nástupce.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jsem z toho hluboce otřesen,“ řekl po setkání mluvčí Sdružení ČT - věc veřejná Břetislav Rychlík. Ihned po setkání začali odpůrci rady podepisovat výzvu „Ať Rada ČT nevolí a odstoupí“. Na shromáždění na Kavčích horách ji zatím podepsalo zhruba 60 lidí, například režiséři Jiří Krejčík, Karel Smyczek a Milan Maryška, publicista Jan Lukeš a předseda FITES Martin Skyba.

Shromáždění předcházela demonstrace několika stovek lidí před sídlem ČT na Kavčích horách. Předseda televizních odborů Antonín Dekoj podobně jako další řekl, že o ČT s pětimiliardovým rozpočtem rozhoduje skupinka lidí, kteří televizi nerozumějí. Účastníci shromáždění vyslovovali opakovaně obavy z překotné volby nového ředitele a výhrady k současnému zákonu o Radě ČT. Časté střídání ředitelů škodí televizi, poukazovali někteří.

Během shromáždění padaly návrhy například na mimořádné vysílání o aktuálnísituaci kolem ČT, na vytvoření stínové televizní rady, kterou by vytvořily nikoli politické strany, ale například různá odborná sdružení, nebo na zahájení hladovky.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme