Nevhodné dárky lze většinou v obchodech vyměnit

Nevhodně vybraný dárek není důvodem k reklamaci. Obchodníci ale většinou zboží zpátky přijímají, není to ale jejich povinnost, která by vyplývala ze zákona. Nejlépe je se zeptat přímo prodejce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slevy

Slevy | Foto: Tomáš Adamec

Eva Karasová za obchody Tesco upozornila, co všechno vyměnit nelze.

„Vrátit nebo vyměnit nejdou čerstvé potraviny, spodní prádlo, hygienické prostředky, počítačové vybavení, mobily, tisk, cigarety nebo metrový textil,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Zbyňka Zykmunda o možnostech vracení nevhodných dárků v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Ostatní dárky je možné vrátit nebo vyměnit. Má to ale určité podmínky.

„Podmínkou je, aby zboží bylo nenošené, nepoškozené, v původním obalu a s visačkou. Zákazník samozřejmě musí mít paragon. Výrobky lze vrátit v jakémkoliv obchodě Tesco. Podmínkou je, že provozovna nabízí daný sortiment,“ dodává Eva Karasová.

Každý obchodník má lhůtu, do kdy lze zboží vrátit, jak potvrzuje Boris Malý z hypermarketu Globusu.

„V Globusu je možné vracet nevhodné dárky do třiceti dnů bez vysvětlení,“ říká.

V prodejnách Marks and Spencer dokonce nepotřebujete ani paragon a máte až 35 dní na to, abyste oblečení vrátili. Stačí, že zboží má všechny originální visačky. Dostanete poukaz na nákup ve stejné hodnotě, jakou má vrácené zboží. Pokud máte i účtenku, dostanete zpátky peníze.

Začínají povánoční výprodeje

Kdo dostal k Vánocům obálku s penězi, může se těšit na povánoční výprodeje, které někde začaly už dnes. Zdeněk Skála ze společnosti Incoma Gfk potvrzuje, že i letos budou slevy velké.

„Čekání na slevy je takový trend, který se postupně přelévá do celé společnosti,“ vysvětluje.

Dá se očekávat, že v obchodech bude v těchto dnech podobně plno jako před svátky. Někdo přijde vyměnit nevhodný dárek a někoho přilákají výprodeje.

Zbyněk Zykmund, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme