Nezaměstnaní se registrují, v novém roce nedostanou tolik

Od prvního ledna začnou platit přísnější podmínky pro vyplácení podpory v nezaměstnanosti. Pracovníci úřadů práce proto čekají v posledním týdnu roku stovky lidí, kteří se přijdou zaregistrovat, protože přišli o práci a nechtějí přijít o výhodné podpory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé na úřadu práce (ilustrační foto) | Foto: Archiv ČRo

V Pardubicích bude úřad práce otevřený i na Silvestra. „Na úřadu práce se mezi svátky pracuje,“ potvrdil ředitel pardubického úřadu práce Petr Klimpl.

„Celá řada lidí, kteří nekončí na přelomu roku 2010 a 2011, se snaží zaevidovat ještě mezi svátky. To znamená, že úřady práce čeká perný týden,“ očekává Klimpl.

Šance najít práci na Pardubicku je o něco vyšší, než loni touto dobou. Na jedno volné místo tehdy čekalo 13 uchazečů, dnes jich je jen 10.

Podle nového zákona dostanou menší podporu v nezaměstnanosti například lidé, kteří dostali výpověď nebo odešli dohodou. Bez dočasné podpory se budou muset obejít ti, kteří dostali od zaměstnavatele odstupné.

Lucie Maňourová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme