Nezávislá komise zkontroluje v Plzni absolventské práce

Na právnické fakultě Západočeské univerzity začala fungovat nezávislá komise na posuzování absolventských prací. Ustavena byla včera. Práce, které komise prověří, bude vybírat podle určitých kritérií. Řekla v České televizi předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Západočeská univerzita v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

"My jsme žádali, aby se začalo od velkých doktorátů, protože to je relativně menší počet lidí, tam se to dá ověřit. Poté jít přes rigorózní zkoušky na magisterské a vybírat podle určitých kritérií, protože jinak by se komise musela zbláznila, kdyby měla brát úplně všechny," uvedla Dvořáková.

"Snažili jsme se, aby komise byla maximálně z univerzity, aby nemohl být nikdo označen, že je v konfliktu, určitém zájmu, nebo že bude chtít něco zametat pod koberec," dodala předsedkyně akreditační komise.

Plzeňská právnická fakulta by také měla mít zítra nové vedení. Kandiduje pověřený děkan Jiří Pospíšil a advokát Karol Hrádela. Vladimíra Dvořáková řekla, že nový šéf bude muset chod školy zprůhlednit.

Tereza Bartůňková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme