Nezávislí v Olomouckém kraji chtějí přepočítání hlasů

Hnutí Nezávislí chce podat návrh na přezkoumání výsledků krajských voleb v Olomouckém kraji. Důvodem je údajná manipulace s volebními lístky, odmítnutí jedné členky volební komise i výkyvy v počtu hlasů v jednotlivých volebních okrscích. Návrh chce hnutí podat do čtvrtka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sčítání hlasů. Volby 2012 | Zdroj: ČTK

Pochybnosti u vedení Nezávislých vzbudily hlavně preferenční hlasy. „Ne v každém případě se to dá zjistit, ale v případě, že je tam nula u preferenčních hlasů a dejme tomu, že je tam člověk, který byl na kandidátce, tak většinou ten člověk na té kandidátce ty preferenční hlasy dává,“ uvedl předseda hnutí Nezávislí František Zwyrtek.

Má i představu, kde mohlo k manipulaci dojít. „Co se týče okrsků, kde se neobjevují ty naše preferenční hlasy, jsou na Šumpersku,“ řekl.

Nezávislým chybělo k dosažení pětiprocentní hranice pouhých pět setin procenta. Podle Zwyrtka se jedná jen o několik desítek hlasů, a proto vidí přepočítání lístků jako smysluplné.

Návrh ke krajskému soudu na přezkoumání hlasování v Olomouckém kraji podá hnutí Nezávislí nejpozději do čtvrtka.

Blanka Mazalová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme