Neznámý pachatel ničí sokolovským voličům hlasovací lístky

Hlasovací lístky pro volby do Evropského parlamentu se už od minulého týdne ztrácejí z poštovních schránek na největším sokolovském sídlišti Michal. Neznámý pachatel roztrhal obálky a lístky rozházel po ulicích, opakovaně strhává velké plakáty informující o konání voleb. Radnice už věc postoupila k šetření místní policii, protože se podle starosty Sokolova Karla Jakobce pravděpodobně jedná o cílené maření voleb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sokolov | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

Informace o ztrátě lístků dostala radnice zatím ze Slavíčkovy a Jelínkovy ulice, ale mluvčí radnice Dagmar Mašková nevylučuje, že zmizely i jinde. Jak uvedla, hlasovací lístky se ztrácejí v podstatě ode dne, co je zapisovatelky okrskových volebních komisí začaly roznášet. Poštovní schránky ve společných prostorách panelových domů jsou snadno přístupné a patrně obálky s lístky mizí přímo z nich. Lidé, kteří o ně přišli, se ale nemusí obávat, že je to připraví o účast ve volbách. Náhradní lístky si mohou znovu vyzvednout na radnici, nebo je dostanou přímo ve volební místnosti.

Na sokolovském sídlišti někdo také opakovaně ničí tabule informující o volbách, radnice jich už musela několik vyměnit. S problémy tohoto druhu se v Sokolově setkávají před každými volbami, ale tentokrát je případů více.Krádeže hlasovacích lístků a ničení plakátů by mohly být považovány podle sokolovské policejní mluvčí Dagmar Baranové za trestný čin maření přípravy a průběhu voleb nebo referenda. Záleží samozřejmě na tom, zda by se podařilo tento čin prokázat konkrétní osobě a pak na dalším průběhu vyšetřování.

Sokolovský starosta Karel Jakobec se domnívá, že současný způsob distribuce hlasovacích lístků není příliš šťastný. Myslí si, že mnohem účelnější by bylo, kdyby lidé dostali pouze vyrozumění o konání voleb a hlasovací lístky si pak vyzvedli přímo ve volebních místnostech. Tím by se předešlo znehodnocování hlasovacích lístků, které se nyní povalují po městě

Zuzana Rejchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme