Neznámý vandal poničil v Tanvaldu 17 hrobů, policie hledá svědky

Neznámý vandal poškodil o víkendu na hřbitově v Horním Tanvaldu na Jablonecku 17 hrobů. Policie hledá svědky, kteří by ji pomohli viníka odhalit. Informovala o tom jablonecká mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Tanvald Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tanvald

Tanvald | Foto: www.web-kamery.net

Hroby někdo poškodil někdy od soboty 10:00 do neděle 15:00 na hřbitově v ulici Hřbitovní. "Pachatel povalil nebo rozbil náhrobní kameny, stojany na vázy a kamenné či nerezové lampičky," uvedla Sochorová.

V případě dopadení hrozí pachateli od jednoho do šesti let vězení, trestní sazba se bude ještě upřesňovat na základě způsobené majetkové škody. "Tu nyní zjišťujeme," dodala.

Policie žádá veřejnost o spolupráci, podle policejní mluvčí si něčeho mohl všimnout některý z návštěvníků Tanvaldských slavnosti. Případní svědci mohou zavolat na bezplatnou linku 158 nebo na číslo 735 788 647 používané oddělením policie v Tanvaldu. Policisty lze kontaktovat i prostřednictvím e-mailu jan.hlubucek@pcr.cz.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme