NKÚ: Ministerstvo obrany pod vedením Parkanové špatně účtovalo

Ministerstvo obrany podle Nejvyššího kontrolního úřadu chybovalo za bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové v účetnictví. Podle NKÚ špatně účtovalo nehmotný majetek. Pod tímto názvem se vykazuje třeba software firmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší kontrolní úřad | Foto: Marián Vojtek

Nedostatky Radiožurnálu potvrdila mluvčí Nejvyššího kontrolního úřadu Radka Burketová: "Inventarizace nehmotného majetku nebyla provedena v souladu se zákonem o účetnictví. Ministerstvo při ní nedohledalo majetek vy výši přes 6,5 milionu korun vedený na účtu tzv. dlouhodobý nehmotný majetek. Tento inventarizační rozdíl ministerstvo nezaúčtovalo jako manko do účetního období 2007."

Úřad chyboval i v účetnictví za rok 2008, když nezaúčtoval nově nabytých 30 milionů korun.

Stanovisko ex-ministryně Vlasty Parkanové ke zjištěným nedostatkům Radiožurnál zjišťuje.

Nejvyšší kontrolní úřad letos také prověří důchody. Kontroloři se zaměří na to, jestli je Česká správa sociálního zabezpečení vyplácí v souladu s předpisy. Namátkově budou také ověřovat, jestli je správně vypočítává. Podle mluvčí Radky Burketové nemá kontrolní úřad žádné podezření na chybné výplaty, ale tento audit se bude pravděpodobně dělat pravidelně.

Milan Kopp, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme