NKÚ nenašel v Kladrubech výraznější pochybení

Nejvyšší kontrolní úřad doporučuje změnit financování a formu podnikání kladrubského hřebčína. Plemeno starokladrubských koní je jediným původním českým plemenem s více než čtyřsetletou nepřerušenou tradicí a historický areál včetně kmenového stáda je národní kulturní památkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Národní hřebčín Kladruby založilo Ministerstvo zemědělství jako státní podnik. To by se podle prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Lubomíra Voleníka mělo změnit právě kvůli tomu, že se jedná o Národní kulturní památku. "Myslím si, že by stálo za to ty věci vyřešit systémově, protože stávající stav je neuspokojující." Ačkoli kontrola skončila v Kladrubech bez závažnějších výhrad, upozorňuje úřad na velký nárůst dotací. "Ten státní podnik umožňuje tomu řediteli poměrně velkou samostatnost a není-li ředitel úplně dobrý hospodář, tak natahuje čím dál více ruku na státní prostředky a nevyužívá všech rezerv, které mu poskytuje zemědělský podnik, říká vedoucí kontroly Zdeněk Roder. Nevyšší kontrolní úřad zjistil kromě drobných účetních chyb i nedodržení podmínek poskytnutí dotací.

Markéta Kaclová, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme