NKÚ: Za chyby v hospodaření policejních škol může nedostatečná kontrola ministerstva vnitra

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil pochybení při nakládání s majetkem a penězi určenými pro policejní školy. Podle předsedy Nejvyššího kontrolního úřadu Františka Dohnala je za chyby v hospodaření policejních škol zodpovědné ministerstvo vnitra. Účetnictví škol totiž v některých případech vůbec nekontrolovalo, řekl Dohnal Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Dohnal, | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Výsledky prověrky ministerstva a pěti vyšších s středních odborných škol z let 2007 a 2008 zveřejnil NKÚ na svých internetových stránkách. Zkontroloval hospodaření vzdělávacích institucí v Holešově, Praze, Brně, Jihlavě a Pardubicích.

"Bylo kompetencí ministerstva vnitra ty požadované údaje doplnit nebo ty investiční záměry odmítnout. Ale v roce 2007 například ministerstvo nevykonalo ani jedinou kontrolu těchto škol a třeba od roku 2003, tedy za více než pět let, u Vyšší policejní školy v Brně neprovedlo vůbec žádnou kontrolu," uvedl Dohnal ve vysílání Radiožurnálu.

Školy podle úřadu například ve svých investičních záměrech nedostatečně zdůvodnily, proč potřebují nové vybavení, u oprav také v některých případech nedoložily, v jakém stavu se jejich budovy nacházejí. Ministerstvo zároveň svým vzdělávacím institucím v rozporu s vyhláškou nenařídilo, aby zdůvodnily předpokládané náklady na jednotlivé akce a postup při stanovení cen.

Přečtěte si také:

Prezidentovi NKÚ Františku Dohnalovi hrozí kárné řízení
Poslanci podali návrh na zahájení kárného řízení s šéfem NKÚ

Alena Adámková, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme