Noční bouřka vyřadila z provozu českobudějovické nádraží

České Budějovice v noci zasáhly bouřky se silným přívalovým deštěm. Kvůli ucpané kanalizaci voda zaplavila desítky sklepů a zahrádek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka, blesky | Foto: www.bratislava.sk

Hasiči museli evakuovat chataře u Borovnice, řekl dnes operační důstojník Bedřich Vrkoč. Kritická situace pak podle něj byla i kolem Dobrovodského potoka. Kvůli úderu blesku do zabezpečovacího zařízení na českobudějovickém nádraží také nejezdily některé vlaky.

Noční bouřky vyřadily z provozu část nádraží v Českých Budějovicích, od Prahy a Plzně tam nemohou zajíždět vlaky. Nahradila je náhradní autobusová doprava. Přesto je třeba počítat se zpožděním na trase z Budějovic na Prahu, Plzeň a Jihlavu. Provoz by měl být obnoven ještě během dopoledne. Potvrdil to tiskový mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

"Vlaky od Prahy končí v železniční stanici Hluboká nad Vltavou-Zámostí, vlaky od Plzně končí ve stanici Hluboká nad Vltavou. Už v noci jsme pro cestující objednali náhradní autobusy právě pro úsek České Budějovice - Hluboká a České Budějovice - Hluboká-Zámostí," upřesnil Kubala.

Noční přívalový déšť provázený místy kroupami způsobil škody také ve Středočeském kraji, hlavně na Mladoboleslavsku a okrajově v oblasti Praha-východ. Hasiči museli vyjet k 56 případům, nejčastěji zatopeným sklepům a poraženým stromům. Do míst, kde kanalizace nestačila pobrat dešťovou vodu, budou vyjíždět i po celý dnešek.

Renáta Prátová, Vilém Janouš, Petra Matoušková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme