Noční bouřky na řadě míst Česka přerušily dopravu, problémy má hlavně železnice

Bouřky doprovázené nárazovým větrem, kroupami a přívalovými dešti zkomplikovaly dopravu na mnoha místech republiky. Padlé stromy a větve zatarasily některé silnice a železniční tratě, někde voda zaplavila vozovku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka vlaku se stromem na Bruntálsku | Zdroj: ČTK

Časně ráno byla železniční doprava přerušena asi na sedmi místech kvůli spadlým stromům, poruše trakčního vedení nebo přerušení dodávky elektrické energie.

„Největší komplikace jsou v úseku Choceň - Týniště, kde jsou odstraňovány popadané stromy, dále mezi Znojmem a Olbramkostelem, mezi Grešlovým Mýtem a Šumnou, Jihlavou-městem a Rantířovem a také v úseku Neratovice - Měšice,“ upřesnil Pavel Halla ze Správy železniční dopravní cesty.

Na většině míst s výlukami vlaky nahradila autobusová doprava, pracovníci Českých drah provoz postupně obnovují. Cestujícím Halla doporučil, aby sledovali informační systém v jednotlivých stanicích a webové stránky dopravců.

Spadlé stromy omezily i dopravu na silnicích. Například u Štěpánkovic na Opavsku přerušily provoz dva ležící kmeny. V Újezdu u Chocně na Orlickoústecku padlý strom dokonce způsobil dopravní nehodu. V Boskovicích na Blanensku zaplavila voda vozovku v ulici Komenského a silnice musela být uzavřena.

Na Českobudějovicku hasiči na několika místech čerpali vodu ze sklepů. Do obce Hůrka zase vyjížděli hlášení o ztraceném katamaránu, plavidlo i s posádkou ale nakonec objevili v pořádku na břehu.

Některé oblasti východních Čech zůstávají bez proudu

Stromy a větve padaly i do elektrických vedení. Bez dodávek proudu se ocitla řada oblastí na východě Čech, ještě teď se na některých místech pracuje.

„Zaznamenali jsme 23 poruch na vedeních vysokého napětí, k nejpostiženějším oblastem patřilo Žamberecko, Rychnovsko, Tuněchody a Českotřebovsko. V této chvíli naši technici opravují již poslední poruchy, jedná se o 9 poruch na vedeních vysokého napětí,“ řekla Radiožurnálu mluvčí ČEZ pro východní Čechy Šárka Beránková.

Jakub Šídlo, Martin Hromádka, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme