Noční déšť nezpůsobil větší škody, ale jedno úmrtí

Déšť a silné noční bouřky nezpůsobily na našem území výraznější škody. Nejsilnější přeháňky zažili obyvatelé jižních a jihozápadních Čech. Špatné počasí by mělo pokračovat ale i dnes. Na Moravě a ve Slezsku ojediněle očekávejte přívalové deště a krupobití.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah blesku usmrtil patnáctiletého chlapce včera večer v letním táboře Dlouhé Hradiště na Tachovsku. Přestože včerejší večerní bouře v Plzeňském kraji neměla takový ničivý charakter ani sílu jako před týdnem, blesk zasáhl 15letého chlapce a usmrtil ho. Ten se ukrýval před deštěm pod stromem, do kterého uhodil blesk. Mladíkovi nepomohla ani přivolaná letecká záchranka, která na místo neštěstí dorazila z Plzně-Líní. Lékaři našli chlapce v bezvědomí, z něhož se ho už nepodařilo přivést zpět k životu.

Silné noční bouřky způsobily ve středních Čechách škody za více než 2,5 milionu korun. Dva rodinné domy zachvátil požár, v jednom případě byl majitel budovy zasažen kouřem. Jak dodává náš spolupracovník Ladislav Pavlík, mimořádné události se odehrály pouze s hodinovým odstupem. Jako první zasáhl blesk rodinný dům v Bošíně na Nymbursku. Zde zapálil střechu a půdu, poškodil tak přes intervenci jedné profesionální a dvou dobrovolných jednotek omítku budovy a uskladněnou píci. Škoda za půl miliónu korun přitom vznikla půl hodiny po půlnoci. O hodinu později uhodil blesk na Benešovsku v Třemošnici. Zde hasiči vyčíslili škodu ještě o půl miliónu korun více, když zde opět tři jednotky likvidovaly požár střechy a podkroví. Větší škody se ovšem na rozdíl od týden staré vichřice středočeskému regionu vyhnuly.

Jak potvrzuje Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu - pršet má i dnes, přívalové deště a krupobití ale hrozí spíš na Moravě a ve Slezsku. "Samozřejmě nejsou vyloučeny silné bouřky ani v Čechách, ale myslíme si, že tam už by spíš mělo jít o trvalejší déšť. Na Moravě a ve Slezsku čekáme, že vystoupí teploty na východě až 28 stupňů Celsia a dojde k přehrátí zemského povrchu, a tak by ty bouřky mohly být ještě silné a ojediněle doproázené krupobitím a přívalovými srážkami. Ojediněle pro nás znamená pravděpodobnost do 30 procent."

Markéta Kaclová, Lenka Šumová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme