Noční výbuch plynu v Brně naštěstí bez zranění

Bez zranění a větších škod se obešel noční výbuch plynu na ulici před jedním z mezinárodních hotelů v Brně. Na místo ihned vyjeli hasiči a další složky integrovaného záchranného systému. Protože k havárii došlo v blízkosti benzínové čerpací stanice, byl v celé oblasti okamžitě uzavřen přívod plynu a elektřiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasičské auto | Foto: Jan Rosenauer

Podle předběžných údajů došlo k explozi plynu unikajícího z potrubí pod vozovkou, porušen byl také vodovodní řad, doplnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

"Měření koncentrace plynu v ovzduší u místa výbuchu ukázalo hodnoty na dolní hranici výbušnosti a policisté odklonili dopravu. Protože na zápach plynu si stěžovali hosté i pracovníci hotelu, hasiči proměřovali koncentraci plynu v ubytovací části, v kuchyni a suterénu i na jiných místech. Všechna měření byla negativní, kromě zápachu plynu nebyly zjištěny žádné dalších místech," řekl Haid Českému rozhlasu.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme