Nominaci na ombudsmana proberou senátoři ODS

Kdo by měl být novým ombudsmanem - to budou dnes řešit senátoři ODS. Sněmovna totiž na začátku července nového ombudsmana po zesnulém Otakaru Motejlovi nezvolila. Výběr kandidátů se teď proto rozbíhá nanovo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Julínek (ODS) | Foto: Štěpán Kotrba

Podle předsedy klubu senátorů ODS Tomáše Julínka by se mělo jméno spíše hledat mezi úplně novými kandidáty než mezi těmi, které Senát a prezident navrhovali minule. Zajímat se chce ale i o to, jak se k věci staví zbytek koalice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda senátorského klubu ODS Tomáš Julínek

„Budeme se samozřejmě snažit vygenerovat svého kandidáta. Situaci v senátorském klubu trochu komplikuje situace v koalici, dá-li se to tak říci, protože byla snaha najít společného koaličního kandidáta. Zatím jeho jméno neznáme,“ uvedl Tomáš Julínek.

Dodal, že senátorský klub očekává, že senátoři za ODS budou seznámeni s kandidáty, kteří jsou již zaregistrovaní, aby je mohli probrat, popřípadě přijmout návrh některého ze senátorů klubu ODS.

ODS v červenci nominovala předsedkyni Nejvyššího soudu Ivu Brožovou navzdory sporům o to, zda by jako soudkyně mohla být vybrána. John Bok, jeden z dalších kandidátů na ombudsmana, kvůli tomu podal ústavní stížnost. Domnívá se, že volba byla právě kvůli Brožové neregulérní.

Senátoři by měli napodruhé volit ombudsmana příští týden ve středu, do tohoto čtvrtka je možné podávat nominace.

Veronika Malá, Lenka Buriánková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme