Krajské hygienické stanice dostanou přes tisíc nových notebooků. Zakázka má vyjít na 73 milionů korun

Krajské hygienické stanice dostanou pro své zaměstnance a externisty přes 1000 notebooků, které by měly zefektivnit jejich práci při boji s epidemií nového typu koronaviru. Vyplývá to z informace o zakázce, kterou má ČTK k dispozici a kterou by měla projednávat vláda. Náklady včetně softwaru a instalace budou nyní činit zhruba 73 milionů korun, uvádí materiál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pomocí starší IT techniky není možné řádně a efektivně využívat moderní nástroje chytré karantény,“ stojí v dokumentu | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v dokumentu píše, že krajské hygienické stanice jsou stěžejním orgánem v souvislosti s trasováním lidí nakažených covidem-19.

Nákup vyžadovaly hygienické stanice, ministerstvo i Centrální řídicí tým, protože velká část vybavení hygieniků je zastaralá. „Pomocí starší IT techniky není možné řádně a efektivně využívat moderní nástroje chytré karantény,“ stojí v dokumentu.

Celkové náklady 73 milionů

Krajské hygienické stanice podle dokumentu potřebují 645 notebooků pro kmenové zaměstnance a 400 pro externí spolupracovníky. „Předpokládané náklady za kompletní potřebné hardwarové vybavení činí 42 milionů korun včetně DPH,“ uvádí materiál.

Nejde jen o čísla ve statistice. Tři rodiny promluvily o tom, jak kvůli koronaviru ztratily někoho z blízkých

Číst článek

Na 20 milionů ročně pak vyjdou potřebné programy a šest milionů budou letos stát instalace a další úpravy. „Celkový náklad navrhované akce je přibližně 73 milionů, z toho přibližně 25 milionů bude opakující se náklad každý rok,“ píše se v dokumentu.

Úřad kvůli naléhavým okolnostem přistoupil k jednacímu řízení bez uveřejnění, které je rychlejší než standardní výběrové řízení. „Na základě proběhlého řízení byla 9. října zavřena smlouva se společností ELSO PHILIPS SERVICE, dle které již proběhla dodávka první části vybavení, a to 400 kusů notebooků.

V současné době probíhá akceptační řízení na tuto dodávku, instalace přístrojů a jejich distribuce uživatelům,“ uvádí ministerstvo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme