Nová analýza zpochybňuje odebírání titulů z plzeňských práv

Kauza podezřelých titulů z plzeňských práv se může zkomplikovat. Nový právní posudek, který zadal rektor Západočeské univerzity Josef Průša, upozorňuje na možné problémy s odebíráním titulů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Podle náměstka ministra spravedlnosti Františka Korbela ale nová analýza právní kanceláře Jansta a Kostka proces odebírání titulů nezastaví. Do poloviny srpna by o nestandardně získaný titul z plzeňských práv mohlo přijít deset až patnáct lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nová analýza proces odebírání titulů nezastaví, říká náměstek ministra spravedlnosti František Korbel

„Nová analýza vcelku relevantně upozorňuje na některé důkazní problémy a na rizika, která by z vadného postupu mohla vzniknout. Nezastaví ale návrhy, které zpracovávám, záleží na panu rektorovi, které bude akceptovat a které ne,“ řekl Korbel.

Možných soudních procesů, před kterými analýza varuje a které by údajně mohly školu stát dobrou pověst a také hodně peněz, se Korbel nebojí.

„Je to věc, se kterou jsme od začátku počítali. Jedině soud může být tím, kdo s definitivní platností řekne, zda byl postup univerzity při odebírání titulů správný. V této fázi přece nemůžeme skončit, očista školy musí pokračovat,“ myslí si náměstek ministra spravedlnosti František Korbel.

Analýzu zadal rektor Západočeské univerzity údajně bez vědomí děkana fakulty a staronového ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Škola přitom už měla v té době k dispozici tři jiné právní posudky.

Igor Maňour, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme