Nová cestovní kancelář nabídne zájezdy na místa spojená s korupcí

V Česku vzniká cestovní kancelář, která nabídne netradiční poznávací zájezdy. Zájemce sveze po místech, na které padl stín korupce. Zatím se soustředí především na hlavní město, v budoucnu se ale chystá expandovat do celé republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze, cestovní pas, platební karty, klíče, doklady (ilustrační foto) | Foto: Eva Odstrčilová

V Praze bude k vidění, i s výkladem, třeba tunel Blanka.

„Záleží, co od toho ta cestovní kancelář očekává z hlediska pravidelnosti své práce,“ odhaduje šance na úspěch Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří.

Na změnu požadavků klientů cestovních kanceláří zapůsobila i generační změna.

Přehrát

00:00 / 00:00

nová cestovní kancelář.mp3

„Generace dnešních šedesátníků, která začala cestovat v devadesátých letech, toužila především po poznávacích zájezdech,“ objasňuje Papež.

Dnes, podle zástupců cestovních kanceláří dominuje generace čtyřicátníků, kteří jsou ještě plni energie a chtějí poznávat.

„Pokud bychom se bavili o něčem netradičním, tak můžete například projet na koni Argentinou, nebo můžete na kole trávit safari. Podobných zážitků je celá řada,“ zmiňuje netradiční formy cestování Jan Papež.

Majitelé cestovních kanceláří vědí, že jsou čeští turisté hloubavější a v mnoha případech mnohem náročnější než jsou turisté z USA, nebo západní Evropy.

Dnešní mladí cestovatelé jsou jazykově lépe vybaveni, proto častěji cestují na vlastní pěst a podle vlastních slov je to o jiném druhu zážitku.

„Ale i tito lidé si uvědomili, že některé služby CK během té cesty potřebují. Cestovní kanceláře se naopak přizpůsobily tomu, že si od nich lidé nemusí vždy kupovat úplně celý zájezd, ale třeba jednotlivé služby – ubytování, letenku, či transfer,“ uvádí současný trend v poskytování služeb Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří.

Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme