Nová kampaň majitelů domů: Kdo také bydlí za regulované nájemné?

Zrušení regulovaného nájemného je cílem občanského sdružení Hnutí na obranu majitelů realit. Dosáhnout toho chce poněkud netradičním způsobem. Na svých internetových stránkách začalo zveřejňovat jména známých a majetných lidí, kteří bydlí v bytech s regulovaným nájemným.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Girolamo Giormani | Foto: Michal Doležal

"Hnutí na obranu majitelů si vzalo za úkol zveřejňovat osoby, o kterých je naprosto známo, že zneužívají tohoto institutu a de facto se jim tento stav velmi líbí," říká jeden ze tří zakládajících členů tohoto hnutí Girolamo Giormani.

Prvním potrefeným je Stanislav Křeček, poslanec ČSSD, jehož jméno se na webových stránkách hnutí už objevilo. "Pan Křeček bydlí v městském bytě s regulovaným nájemným, ví to celá republika; ten člověk asi bude sociální typ, protože je to jednak poslanec, poté je členem několika výborů, má advokátní kancelář - a to je ten, který nejvíc potřebuje bojovat za ochranu slabých nájemníků."

Stanislav Křeček nebude Hnutí na obranu majitelů realit žalovat za zveřejňování údajů, je však přesvědčen o tom, že jde o porušení zákona. Mezi dalšími zveřejněnými jmény mají být vedle politiků i bankéři, diplomaté a soudci.

Mluvčí Úřadu na ochranu osobních údajů Hana Štěpánková Radiožurnálu potvrdila, že se úřad celou záležitostí bude zabývat. "Jakmile budeme mít identifikaci toho subjektu, který se zabývá touto činností, budeme konat a samozřejmě považujeme to, co se děje, za problematické."

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme