Nova: Některá manželství jsou neplatná

Některá manželství uzavřená v České republice v době konání listopadových komunálních voleb v letech 1994 a 1998 jsou neplatná. Problém se týká manželských párů, které neoddával starosta nebo jeho zástupce, ale pouze pověřený člen zastupitelstva. S odvoláním na vyjádření některých právníků to dnes uvedla televize Nova.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pověřenému členu zastupitelstva totiž podle advokáta Daniela Šulce skončil mandát k výkonu této funkce už první den konání voleb do obecních zastupitelstev. Podle televize však například člen karlovarského zastupitelstva oddal za dva volební dny devět dvojic snoubenců. Nebezpečí neplatnosti manželství tkví podle televize v tom, že je může zpochybnit osoba s dědickými nároky.

Místopředseda KDU-ČSL Cyril Svoboda televizi řekl, že jde o právnický problém. Manželství však podle něj platí, neboť byla uzavřena v dobré víře. Místopředseda ODS Ivan Langer zase vidí chybu u ministerstva vnitra, které nesrovnalost neobjevilo. Šéf tohoto resortu Stanislav Gross prohlásil, že pokud se pochybení prokáže, je jeho napravení věcí samosprávy, případně státu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme