Nova podle RRTV porušila mediální zákon

Komerční televize Nova porušila mediální zákon. Dostane proto od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání oficiální upozornění. Impulsem k verdiktu byla stížnost ministra kultury Pavla Dostála zaslaná radě v červnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

studio TV Nova | Foto: TV NOVA

Nova podle rady neoddělila komentáře od zpravodajských informací v reportážích dubnových Televizních novin při referování o kauze hospodaření veřejnoprávní České televize a o skončení restaurátorských prací na Nostickém paláci.

Komerční televize podle mluvčího Petra Kostky rozhodnutí rady plně respektuje a nebude se proti němu odvolávat. "Na druhou stranu musím vyjádřit určitou obavu, aby toto rozhodnutí nezpůsobilo lavinu podobných stížností jako pana ministra Dostála, to znamená aby elektronická média byla vystavena množství stížností těch, kteří by se cítili postiženi a maskovali to tím, že v reportáži byla smíchána reportáž o nich s komentujícími prvky," dodal Kostka.

Vydání upozornění je standardní zákonný postup, pokud médium chybuje poprvé v době kratší než dva roky. V případě, že by se provinění opakovala, rada by přistoupila k finančním sankcím. Ty se mohou v případě prohřešku tohoto typu pohybovat mezi pěti tisíci až 2,5 milionu korun.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme