Nová pravidla pro finanční kontrolu veřejné správy

Poslanci schválili vládní návrh zákona o finanční kontrole ve veřejné správě. Norma, kterou ještě musí posoudit senát a prezident republiky, má vytvořit v souladu s evropskou legislativou právní rámec a zkvalitnit kontrolní mechanismy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Jiří Rusnok v této souvislosti mimo jiné zdůraznil, že podle tohoto zákona mají být upraveny vztahy dvou subsystémů. Jde o vztahy uvnitř veřejné správy a vně. To vyžaduje i jejich přesné vymezení a pojmenování. Požaduje to i Nejvyšší kontrolní úřad.

Odprodej nelukrativního majetku, o který neprojevily zájem oprávněné osoby, má umožnit novela zákona o Pozemkovém fondu, kterou také schválila Poslanecká sněmovna. Norma se vztahuje na zhruba 4000 hospodářských objektů, 1200 objektů bydlení a přibližně 500 hektarů pozemků jimi zastavěných.

Do novely se ale nedostal návrh předsedy zemědělského výboru Jaroslava Palase z ČSSD, aby z prostředků fondu bylo vyčleněno 180 milionů korun na testování nemoci šílených krav.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme