Nová pravidla pro finanční kontrolu veřejné správy

Poslanci schválili vládní návrh zákona o finanční kontrole ve veřejné správě. Norma, kterou ještě musí posoudit senát a prezident republiky, má vytvořit v souladu s evropskou legislativou právní rámec a zkvalitnit kontrolní mechanismy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Jiří Rusnok v této souvislosti mimo jiné zdůraznil, že podle tohoto zákona mají být upraveny vztahy dvou subsystémů. Jde o vztahy uvnitř veřejné správy a vně. To vyžaduje i jejich přesné vymezení a pojmenování. Požaduje to i Nejvyšší kontrolní úřad.

Odprodej nelukrativního majetku, o který neprojevily zájem oprávněné osoby, má umožnit novela zákona o Pozemkovém fondu, kterou také schválila Poslanecká sněmovna. Norma se vztahuje na zhruba 4000 hospodářských objektů, 1200 objektů bydlení a přibližně 500 hektarů pozemků jimi zastavěných.

Do novely se ale nedostal návrh předsedy zemědělského výboru Jaroslava Palase z ČSSD, aby z prostředků fondu bylo vyčleněno 180 milionů korun na testování nemoci šílených krav.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme