Nová seznamka chce pomoct najít lásku lidem s hendikepem. Protějšek vyhledá speciální algoritmus

Lidem s nějakou formou hendikepu se otevírá nová možnost, jak si najít životního partnera. V Česku začne fungovat seznamovací portál, který se zaměří na zdravotně postižené. Fungovat bude bezplatně na adrese Tvojelaska.cz. A zájemcům slibuje, že pomocí speciálního algoritmu se jim zobrazí jejich ideální protějšek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Seznamka chce pomoct najít lásku lidem s postižením. Ilustrační foto. | Zdroj: Pixabay

„Měl jsem vlastně dva vážné vztahy, vždycky takřka dvouleté. To je zajímavé, že jsem tu hranici nikdy nepřesáhl, vždycky mně chyběl měsíc nebo dva,“ popsal své zkušenosti nevidomý Jakub Kamberský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Najít životního partnera nebývá občas jednoduché, o co složitější to pak mají lidé se zdravotním handicapem. Co je důležité při seznamování třeba pro nevidomé? O tématu natáčela Eva Rajlichová

S první dívkou, která měla stejný zrakový hendikep, se seznámil ve škole. Druhá Jakubova známost byla bez postižení, seznámili se na inzerát:

„Člověk při tom porovnání zjistí, že - nechci, aby to vyznělo nějak hloupě - ale prostě být s člověkem, který je zdravý a soběstačnější, má určité výhody. Ta dvojice je podle mě pak flexibilnější,“ uvedl pro Radiožurnál.

„Dovedu si ale představit, že z hlediska pochopení potřeb a úskalí života s postižením to najdete spíš u člověka se stejným postižením,“ dodal.

Přestože nevidí, přiznává, že vzhled jeho partnerky pro něj hraje také roli. „Mně je třeba úplně jedno, jaké ta slečna má oči nebo vlasy, hlas je ale rozhodující a já se nedokážu přenést přes to, když mi nesedí,“ popsal.

I když je 33letý Jakub, který se věnuje rozhlasové publicistice a také recenzování audioknih, momentálně nezadaný, vážný vztah a rodinu do budoucna by si určitě přál: „Už jsem ve věku, kdy si to dovedu představit, takže asi do budoucna ano.“

Nový portál slibuje lidem s hendikepem pomoc s hledáním vhodného partnera, můžou využít i konzultaci s psychologem nebo vztahovým koučem. Seznamka je bezplatná.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme