Při nehodě autobusu se školáky u Nové Vsi zemřela učitelka. Devět dětí má lehká zranění

U Nové Vsi na Mělnicku se srazil autobus se školáky s nákladním autem, při srážce zemřela učitelka. Informaci serveru iROZHLAS.cz potvrdila mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegrová. Druhá učitelka a devět dětí z autobusu jsou lehce zraněni. Vážně zraněn je i řidič autobusu, potvrdili České televizi záchranáři.

Aktualizováno Nová Ves (Aktualizováno: 18:38 14. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při nehodě u Mělníku zemřel jeden člověk. | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

Nehoda se stala na silnici kousek od kruhového objezdu, kde se sjíždí na teplickou dálnici D8. „Došlo k zadnímu nárazu autobusu do nákladní vozidla,“ přiblížil pro Radiožurnál mluvčí hasičů Petr Svoboda, který je přímo na místě nehody. Dodal, že příčina se bude vyšetřovat.

Jeden člověk podle mluvčí středočeských záchranářů Petry Effenbergerové zemřel. Později záchranáři upřesnili, že šlo o učitelku, která seděla na předním sedadle v autobuse. Řidič autobusu zůstal po havárii ve voze zaklíněný, s jeho vyproštěním pomáhali hasiči.

Nehoda autobusu u Mělníku. | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

Podle informací ČTK byly v autobusu děti starší deseti let, které se vracely ze školního výletu. Česká televize uvedla, že v autobuse jelo 45 školáků. Informaci, z jaké školy studenti byli, teď policie nebude sdělovat. „Nezletilým osobám z autobusu se v této chvíli věnují krizoví interventi,“ řekla ČTK policejní mluvčí Lucie Nováková.

„Druhá dospělá osoba utrpěla středně těžká poranění a sedm dětí bylo zraněno lehce, byly ošetřeny a budou transportovány do zdravotnických zařízení,“ řekla Radiožurnálu. Záchranáři později upřesnili, že zraněno je devět dětí a dva dospělí.

Ve směru na Velvary i ve směru na Mělník se na silnici tvoří kolony, na místě pokračuje odstraňování havarovaných vozů a úklid silnice.

Podle posledních informací by měla být silnice uzavřena do 20.00, původně měl být provoz obnoven kolem 18.00. Podle statistik dopravní policie loni při nehodách autobusů v Česku zemřeli dva cestující a jeden řidič. Dalších 859 lidí utrpělo zranění.

@ZZS SČK společně s @Policie ČR a @HZS ScK zasahuje u dopravní nehody autobusu a nákladního vozidla u obce Nová Ves. Na místě několik zraněných a zasahuje 1x RV, 3x RZP a vrtulník ZZS

14:00 – 14. 11. 2019

6 8

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme