Po lávce v pražských Nových Butovicích opět chodí lidé. Silničáři ji zbourali a postavili novou

Lidé můžou od středy opět chodit po lávce pro pěší u stanice pražského metra B Nové Butovice. Novou konstrukci otevřeli silničáři po 13. hodině. Lávka byla kvůli rekonstrukci zavřená osm měsíců.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Část mostu včetně pilířů silničáři zbourali a postavili na jeho místě konstrukci novou. Ta původní měla přes třicet let a podle Technické správy komunikací (TSK) byla v havarijním stavu. Výstavba mostu stála necelých 50 milionů korun.

Podpora města? Nikdo se mě nezeptal, jak se mám, říká přeživší zřícení lávky v Troji

Číst článek

Na jaře plánují silničáři ještě opravit chodníky a osvětlení pod mostem, kde se nachází parkoviště. Počet parkovacích stání by měl zůstat stejný, jako byl před demolicí původní stavby. Podle starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) by se na širokém mostě mohly v budoucnu odehrávat akce či konat farmářské trhy.

Lávka spojuje vstup do metra s pěším koridorem k poliklinice a radnici Prahy 13. Podle šéfa TSK Petra Smolky je most 117 metrů dlouhý, v nejširším místě 15,5 metru a v nejužším 5,5 metru široký.

Ve špatném stavu je i nedaleká lávka pro pěší přes Petržílkovu ulici, TSK před časem provedla nezbytné zajištění, aby mohla dále fungovat.

Praha má se stavem mostů a lávek dlouhodobě problémy. Loni v prosinci se zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou a na několik týdnů byl uzavřen Libeňský most. Nedávno muselo město také dočasně uzavřít jeden z mostů u metra Vltavská.

Nový náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) uvedl, že město se chce na investice do oprav mostů a lávek zaměřit.

Marie Veselá, Petr Jadrný, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme