Nové památkářské infocentrum chce lákat i na dosud neobjevené objekty

Přes sto hradů, zámků a dalších objektů spravuje Národní památkový ústav. Mezi nejnavštěvovanější patří zámecký komplex Český Krumlov nebo zámek Lednice, ročně je přijde obdivovat na 300 tisíc lidí. K tomu, aby se veřejnost zajímala i o dosud méně vyhledávané památky, by mělo sloužit také infocentrum v pražské ulici Na Perštýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní památkový ústav | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Jeden tip na zajímavý výlet mimo hlavní turistické tahy dala posluchačům Radiožurnálu ředitelka Národního Památkového ústavu Naďa Goryczková.

„Jako příklad můžu uvést například zámek Kratochvíle. Toto je objekt, který zatím nemá tak vysokou návštěvnost, není tak znám v povědomí turistické veřejnosti, ale zcela jistě si svou pozornost zaslouží. A takových je celá řada. V každém regionu je prostě nějaká zapomenutá perla, která není až tak navštěvovaná,“ řekla.

Informační centrum památkářů by mělo lidem umožnit také pohodlnější nákup zajímavých publikací.

„Jsou tady metodické publikace, které jsou určené především vlastníkům a správcům památek, a jsou tady knížky a suvenýry, které se váží k hradům a zámkům, které spravujeme, a ke sbírkám, které jsou v nich umístěné. Není to zdaleka profilované pouze pro odborníky, ale skutečně pro nejširší veřejnost,“ uvedl Petr Svoboda z Národního památkového ústavu.

Eva Rajlichová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme