Nové řidičské průkazy povinností zřejmě až od roku 2007

Lhůta pro povinnou výměnu starších řidičských průkazů bude zřejmě o dva roky prodloužena. Rozhodl o tom Senát. Své ano bude muset ještě říct Poslanecká sněmovna. Hlasovat by o tom měla asi za dva týdny. Řidiči s průkazy, které byly vydány do konce roku 1993, tak nejspíš budou mít čas na jejich výměnu až do prosince 2007.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na křižovatce ulic Záběhlická-Chodovská-U Plynárny-Bohdalecká

Na křižovatce ulic Záběhlická-Chodovská-U Plynárny-Bohdalecká | Foto: Jan Rosenauer

Důvodem odkladu je nynější prakticky nezvladatelné zahlcení úředních přepážek, jelikož původní termín pro výměnu řidičských průkazů měl vypršet koncem letošního roku, jak v Senátu opatření zdůvodnil ministr dopravy a současně lidovecký senátor Milan Šimonovský.

"Proto bych chtěl, aby tato krátká časová lhůta nevedla k obtěžování těch, kteří si řidičský průkaz potřebují vyměnit. Abychom jim umožnili alespoň o dva roky delší lhůtu. Nalezl jsem zde pochopení pro novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích, která by nutnost výměny oddálila až do roku 2007," dodal Šimonovský.

Vít Dvořák, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme