Nové řidičské průkazy povinností zřejmě až od roku 2007

Lhůta pro povinnou výměnu starších řidičských průkazů bude zřejmě o dva roky prodloužena. Rozhodl o tom Senát. Své ano bude muset ještě říct Poslanecká sněmovna. Hlasovat by o tom měla asi za dva týdny. Řidiči s průkazy, které byly vydány do konce roku 1993, tak nejspíš budou mít čas na jejich výměnu až do prosince 2007.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na křižovatce ulic Záběhlická-Chodovská-U Plynárny-Bohdalecká | Foto: Jan Rosenauer

Důvodem odkladu je nynější prakticky nezvladatelné zahlcení úředních přepážek, jelikož původní termín pro výměnu řidičských průkazů měl vypršet koncem letošního roku, jak v Senátu opatření zdůvodnil ministr dopravy a současně lidovecký senátor Milan Šimonovský.

"Proto bych chtěl, aby tato krátká časová lhůta nevedla k obtěžování těch, kteří si řidičský průkaz potřebují vyměnit. Abychom jim umožnili alespoň o dva roky delší lhůtu. Nalezl jsem zde pochopení pro novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích, která by nutnost výměny oddálila až do roku 2007," dodal Šimonovský.

Vít Dvořák, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme