Nové Události ČT nabídnou od dubna jednoho moderátora a dynamiku

Česká televize představila novou podobu hlavní zpravodajské relace Události. Od 1. dubna se zásadně změní celý tento pořad, nově uváděný jen jedním moderátorem. Události se budou vysílat z nového interaktivního studia, potrvají 48 minut a Česká televize v nich chce klást důraz na vlastní zpravodajská témata a zpracování, které půjde do hloubky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitel České televize Petr Dvořák vystoupil na tiskové konferenci k nové podobě hlavní zpravodajské relace Události | Zdroj: ČTK

„Snažili jsme se vystavět takovou zpravodajskou relaci, která nemá konkurovat komerčním zpravodajským relacím, ale která má vytvářet jakýsi komplement. A tak, jako se komerční televize snaží představovat věci a zprávy, které jsou spíše atraktivní, my se budeme snažit představovat zprávy, které jsou pro naše diváky výrazně důležité,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák, v čem se budou Události lišit od zpráv na jiných televizí.

Události budou mít propracovanější strukturu, ve které by měla mít svůj stabilní prostor různorodá témata. Od politiky, přes zdravotnictví a armádu až ke kultuře. V reportážích dostanou víc prostoru krajští i zahraniční reportéři. Události se také budou vysílat z nového interaktivního studia s plazmovými obrazovkami a klíčovacím pozadím.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Hergeta o nových Událostech ČT

„Relace bude vždy začínat hlavní zprávou a této zprávě se budeme věnovat více podrobně, více do hloubky. Věnujeme jí více času, třeba i pět minut,“ přibližuje šéfredaktor zpravodajství Petr Mrzena.

Další změnou jsou moderátoři, kteří už nebudou Události uvádět ve dvojici, ale sólo a ve stoje.

„Inovace byla nezbytná, není potřeba mít šest moderátorů tam, kde stačí čtyři, protože podstatný je obsah a ne střídání tváří. Navíc ten sedící model lidí, co si deklamují ze čtecího zařízení, je dlouhodobě usedlý. My chceme pracovat s moderátorskými osobnostmi, které se podílejí na přípravě obsahu,“ vysvětluje ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal.

Nové Události budou od 1. dubna moderovat Marcela Augustová, Jolana Voldánová, Jakub Železný a Aneta Savarová.

„Dívali jsme se, jak vypadají velmi dobré a zkušené zpravodajské relace na zahraničních televizích, ať už v Německu, ve Francii nebo v Anglii. Musím přiznat, že BBC byla naším velkým vzorem. Když se podíváte, jak tam pracují s grafickou formou, tak zjistíte, že my se od toho nebudeme nijak významně odlišovat. Jsme v 21. století, používáme 3D grafiku, chceme grafiku zároveň přizpůsobit i HD vysílání. Proto ty změny,“ dodává Petr Dvořák.

Jan Herget, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme