Nově zvolení poslanci se poprvé sejdou na schůzi sněmovny 25. listopadu

Ustavující schůze sněmovny bude v pondělí 25. listopadu. Na tento termín ji svolá bývalá předsedkyně dolní komory Miroslava Němcová z ODS. Poslanci v tento den složí slib, ustanoví volební komisi a mandátový a imunitní výbor. Zřídí se také další výbory a bude se volit vedení sněmovny. Poslance také čeká projednávání čtyř zákonných opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna pořádá den otevřených dveřích | Foto: Tomáš Adamec

„Je to pondělí, což je atypický den, ale je to poslední den, který vyprší od lhůty, kterou stanoví ústava, to znamená, že do 30 dnů, pokud ji nesvolá prezident dříve, se musí Poslanecká sněmovna sejít sama,“ vysvětlila Českému rozhlasu Němcová.

„Jak bude dlouhá, to nikdo neví, protože do té doby musejí proběhnout jednání o vládě a zároveň o rozdělení funkcí ve sněmovně. Může to trvat opravdu krátce, to bychom si všichni přáli, ale může to trvat tak dlouho, že ustavující schůze bude na několikrát přerušována a může trvat třeba až do začátku příštího roku,“ dodala.

Právě Miroslavu Němcovou nominuje ODS do vedení sněmovny. Ostatní strany své nominace zatím neřekly. Šéfem poslaneckého klubu ODS bude opět bývalý ministr dopravy Zbyněk Stanjura.

Šéfem poslaneckého klubu ODS bude exministr dopravy Zbyněk Stanjura

Číst článek

Obsazení sněmovny | Foto: Český rozhlas

Lucie Husárová 1, Tereza Bartůňková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme