Novela o pěstounské péči prošla prvním čtením, ČSSD je proti

Ohrožené děti by už neměly automaticky končit v ústavech. Místo nich by měl rodině v krizi pomoci terénní pracovník, nebo by se kojence ujali pěstouni. Změny zavádí novela z dílny ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka. Dnes ji i přes odpor opozice sněmovna propustila do dalšího projednávání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kojenec | Foto: Pavla Kopřivová

Rodinné prostředí na prvním místě a prázdné kojenecké ústavy. Tak by podle strategie ministra Jaromíra Drábka měla vypadat nová péče o ohrožené děti v Česku.

„Je potřeba vynaložit veškeré úsilí pro to, aby dítě mohlo zůstat v přirozené rodině. Aby nemusely být odebírány děti například ze sociálních důvodů,“

Opozice s plánem ministra Drábka nesouhlasí. Sociální demokracie se obává toho, že norma povede k úplnému zrušení ústavů, a že stát nenajde dost pěstounů, kteří by se o děti postarali.

„Obáváme se chaosu, že na to nakonec nejvíce doplatí děti. A obáváme se, že vláda není schopná zajistit alternativní prostředí pro jejich péči a výchovu v takovém rozsahu,“ říká šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Podle Drábka ale nic podobného nehrozí.

Martina Spěváčková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme