Novela stavebního zákona ve Sněmovně

Poslanecká sněmovna dnes projedná kontroverzní novelu stavebního zákona. Ta by měla umožnit vyvlastňování pozemků v místech, kde se buduje průmyslová zóna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předkladatelé novely soudí, že při zřizování průmyslových zón často dochází k situaci, kdy pozemky na dotčeném území jsou ve vlastnictví několika desítek nebo i stovek vlastníků. Přímou novelou stavebního zákona proto navrhují doplnit výčet možností, pro které je možné považovat za veřejně prospěšné stavby podle schválené územně plánovací dokumentace i průmyslové zóny.

Pravděpodobně nejznámější případ, kdy se vlastník pozemku nedohodl na ceně vykupovaného pozemku s investorem má v těchto dnech soudní dohru na Moravě. Majitelka pozemku Markéta Regecová se nemůže s městem Hranice dohodnout na ceně za jeho prodej. Jde přitom o poslední parcelu, kterou se hranické radnici nepodařilo vykoupit pro rozestavěnou továrnu Philips.

Poslanecká sněmovna dnes rozhodne i o definitivní podobě novely zákona o spotřební dani, která prodlužuje termín splatnosti spotřební daně u malých a středních firem z 25 dnů na 55 dnů. Poslanci chtějí novelou odstranit stav, kdy výrobce musí podle platných lhůt uhradit spotřební daň dříve, než dostane od odběratelů za výrobky zaplaceno.

Stanislav Vintr, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme