Novela zákona opět zavádí institut Inspektorátu ministryně obrany

Vláda dnes totiž projedná novelu zákona o ozbrojených silách, která návrat tohoto kontrolního orgánu vrací do legislativy. Z té vypadl v době, kdy byl v čele ministerstva obrany Karel Künhl a doteď funguje jen na základě vnitroresortních předpisů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příprava vojáků do mise KFOR | Foto: Ministerstvo obrany ČR

Nový inspektorát by ze zákona kromě armády mohl prověřovat také přímo ministerstvo nebo Vojenskou kancelář prezidenta republiky, zaměří se i na kontrolu vojenské kázně, na přípravu a výcvik vojsk nebo na plnění dalších služebních povinností. Hlavní role inspektorátu ale bude hlavně v ekonomické oblasti.

To Radiožurnálu potvrdil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek:"Zadávání veřejných zakázek je asi hlavní lidský faktor. Určitě zřízení jakéhokoli institutu nepomůže naprosto vymýtit korupci, nicméně je pravda to, že inspektorát bude velmi důsledně sledovat dodržování i zákona o veřejných zakázkách a určitě bude i velkým nástrojem civilního řízení ministerstva v boji proti korupci," domnívá se Pejšek.

Milan Kopp, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme